Content |
Chroń swój dom i zadbaj o bezpieczeństwo energetyczne!
Zasilacz awaryjny KEMOT PROsinus 10001000 VA / 700 W• Moc znamionowa: 700 W • Rodzaj baterii: 12 V DC • Napięcie wejściowe: 180 - 275 V AC • Napięcie wyjściowe: 230 V AC +/-8% • Kształt napięcia wyjściowego: czysta sinusoida • Prąd ładowania akumulatora: maks. 10 A • Czas przełączania: =< 4 ms
W wielu domach występują urządzenia, które na co dzień ułatwiają nam życie, ale do prawidłowej pracy wymagają ciągłego zasilania. W okresie zimowym wśród tego typu sprzętu na szczególną uwagę zasługują piece i pompy oraz inne instalacje gwarantujące ogrzewanie domu. Dlatego na wypadek zaniku prądu, warto mieć zasilanie awaryjne.
Zasilanie awaryjne domuSystemy awaryjnego zasilania KEMOT chronią wybrane urządzenia przed zakłóceniami zasilania, których konsekwencją może być zaburzenie lub też przerwanie ich pracy.
Zastanawiasz się jaki UPS do pieca gazowego wybrać, a może interesuje Cię UPS do pieca na ekogroszek lub na na pellet? Seria urządzeń PROsinus marki KEMOT doskonale sprawdzi się jako awaryjne zasilanie pomp CO lub pomp w instalacjach kominków, a także silników indukcyjnych, czy np. urządzeń automatyki instalacji z wykorzystaniem konwektorów ciepła oraz wszelkich urządzeń wyjątkowo wrażliwych na najmniejsze zmiany kształtu napięcia. Ich zaletą jest czysty sinusoidalny przebieg napięcia wyjściowego (zasilającego odbiory), dzięki któremu urządzenie zapewnia stabilną pracę, zapobiegając efektowi przegrzewania się odbiorów indukcyjnych. Wraz z akumulatorem 12V stanowią kompletne urządzenie zasilania gwarantowanego 230 VAC.
Domowy zasilacz awaryjny – zastosowanie• Awaryjne zasilanie pieców • Urządzenia RTV (telewizory, tunery, hi-fi, dvd) • Urządzenia AGD (lodówki, blendery) • Elektronarzędzia (wiertarki, szlifierki) • Zasilanie ładowarek (smartfony, tablety, telefony, laptopy) • Pompy, sprężarki (wody, ciepła, klimatyzatory) • Urządzenia biurowe ( faksy, komputery, monitory)
Bezpieczne zasilanie awaryjne w domuAwaryjne zasilacze KEMOT posiadają zabezpieczenia przed przeciążeniem, zwarciem oraz zbyt wysokim i zbyt niskim napięciem. Dzięki temu gwarantują bezpieczeństwo pracy w Twoim domu.
Trzy tryby pracyTryb awaryjnego zasilacza z funkcją ładowania, przetwarza napięcie stałe 12V DC podawane z akumulatora zewnętrznego na napięcie zmienne 230V AC oraz doładowuje akumulator zewnętrzny. Tryb prostownika doładowuje akumulator zewnętrzny. Tryb przetwornicy, przetwarza napięcie stałe 12V DC z akumulatora na napięcie zmienne 230V AC.
Zasilacz awaryjny ze stałą faząZasilacz awaryjny KEMOT współpracuje z urządzeniami, które wyposażone są w detekcję fazy, jak np. niektóre modele pieców gazowych. Faza w naszym urządzeniu jest w stałym miejscu, bez względu na to, czy jest ono zasilane z gniazda sieciowego czy akumulatora.
Zasilacz awaryjny do pieca z akumulatoremAby zapewnić najwyższą jakość pracy awaryjnego zasilacza KEMOT należy dobrać do niego odpowiedni akumulator. Doboru optymalnego akumulatora można dokonać korzystając z przybliżonego wzoru: 100 W obciążenia = 10 A poboru z akumulatora.
Akumulator do zasilania domu nie wchodzi w skład zestawu. Aby zapewnić najlepszą pracę swojego zasilacza awaryjnego, wybierz akumulator marki Rebel lub Vipow.
Czytelny wyświetlacz LEDAwaryjne zasilacze KEMOT PROSinus wyposażone są w przejrzysty wyświetlacz LED, który wskaże aktualny status pracy urządzenia. Na wyświetlaczu skontrolujesz m.in. poziom napięcia wejściowego, wyjściowego i częstotliwości. Co więcej szybko sprawdzisz też poziom obciążenia i poziom naładowania baterii
Moc znamionowa: 700 W
Rodzaj baterii: 12 V DC
Maksymalne napięcie akumulatora: 15 V DC
Zakres napięcia wejściowego: 190 - 260 V AC
Częstotliwość wejściowa: 45 ~ 60 Hz
Zakres napięcia wyjściowego: 230 V AC +/-5% / Inwerter: 230 VAC +/-3%
Częstotliwość wyjściowa: 50/60 Hz +/-0,5 Hz
Kształt napięcia wyjściowego: Czysta sinusoida
Efektywność wyjściowa: >=85% ( DC na AC )
Prąd ładowania akumulatora: Maks. 10 A
Pojemność akumulatora: 50-200 Ah (sugerowana: 100 Ah)
Szacunkowy czas ładowania: 4-14 godz (zależny od pojemności akumulatora)
Czas przełączania: <= 4 ms
Zabezpieczenia: Przed przeciążeniem, zwarciem, zbyt wysokim lub zbyt niskim napięciem
Dopuszczalna temperatura pracy: 0 - 40°C
Dopuszczalna wilgotność powietrza 10 - 90%
Wymiary: 14,5 x 18 x 34 cm
Waga: 6,95 kg
Pobierz instrukcję obsługi
Kod EAN: 5901890013109 |
1 listek (6szt.) baterii POWER ONE do aparatów słuchowych firmy VARTA - typ 10.
Made in Germany.
Firma Varta to jeden ze światowych liderów producentów baterii i akumulatorów. Baterie słuchowe, cynkowo-powietrzne Power One należą do linii baterii specjalistycznych - dedykowane do aparatów słuchowych i innych urządzeń medycznych wymagających pewnego i wydajnego źródła zasilania.
Baterie wyprodukowane w Niemczech są jednymi z najbardziej cenionych baterii tego typu na rynku.
Swój sukces zawdzięczają: wysokiej jakości, niezawodności, bardzo długiej żywotności.
Baterie b. często polecane na portalach, grupach dyskusyjnych, często dodawane jako fabryczne wyposażenie niektórych aparatów słuchowych.
Na ich wydajność i długą żywotność wpływ ma wysoka pojemność 100mAh, a dzięki specjalnemu długiemu uchwytowi wyjmowanie baterii z opakowania i umieszczanie ich w aparacie słuchowym jest teraz bardzo łatwe i proste.
Baterie pochodzą z najświeższej produkcji.
Specyfikacja
Rodzaj: bateria cynkowo - powietrzna (zinc air)
Zastosowanie: aparaty słuchowe, implanty oraz inne urządzenia medyczne wymagające pewnego i wydajnego zasilania
Opakowanie: 1x blister - 6 szt. baterii
Napięcie nominalne: 1,45 (V)
Pojemność: 100 mAh
Model: 10
Inne oznaczenia: B0104, B20PA, AC10/230E, PR70, HA10
Masa: 0,3 (g)
Średnica: 5,8 (mm)
Wysokość: 3,6 (mm)
Długi termin ważności: min. 2017.
Pobierz instrukcję obsługi
Kod EAN: 4043752177497 | Utrata danych, nagłe wyłączenie, uszkodzenie sprzętu lub jego niepoprawne działanie to tylko niektóre ze skutków niestabilnego napięcia. Niezależnie od obciążenia sieci i wahań napięcia wyjściowego, stabilizator Kemot SER-1000 utrzymuje je na poziomie 230 V ±5%, pozwalając na wydajną pracę wszystkich urządzeń, w tym tych wrażliwych na jakość napięcia sieci. Regulacja odbywa się automatycznie, co zapewnia wysoką dokładność napięcia wyjściowego. SER-1000 znajdzie zastosowanie w warunkach domowych, jak i biurowych, idealnie sprawdzając się do sprzętu audio/video, czy komputerów.
Konstrukcja stabilizatora oparta jest na transformatorze toroidalnym, co zapewni stabilną pracę urządzenia. Dodatkowo, został on wyposażony w funkcję opóźnienia załączania, co obniży ryzyko uszkodzenia, gdy podłączone do niego urządzenia mają duży chwilowy prąd rozruchowy. Stabilizator SER-1000 posiada zabezpieczenia przed zbyt wysokim i niskim napięciem, przeciążeniem, przegrzaniem i zwarciem.
Model: URZ3412 – 1000 VA
Wejście: Zakres napięcia 150 - 270 V AC
Wejście: Częstotliwość 50/60 Hz
Wyjście: Napięcie 230 V
Wyjście: Częstotliwość 50/60 Hz
Wyjście: Precyzja ±5%
Napięcie wyjściowe: Jedna faza
Transformator toroidalny C.R.G.O.
Sprawność: 98%
Zabezpieczenia: przed zbyt wysokim i niskim napięciem, przeciążeniem, przegrzaniem, zwarciem
Opóźnienie: Brak opóźnienia / opóźnienie (180/6 sekund)
Temperatura pracy: 0~40°C
Wilgotność względna: 10%~90%
Temperatura przechowywania: -15~45°C
----------
Wymiary: 23,5x14,5x17 cm
Waga: 3,05 kg
Pobierz instrukcję obsługi
Kod EAN: 5901890019057 |
Akumulator żelowy Vipow 6 V / 12 AhAkumulatory żelowe stały się alternatywą dla klasycznych akumulatorów kwasowo-ołowiowych. W przeciwieństwie do tych drugich, modele żelowe są akumulatorami bezobsługowymi. Oznacza to, że nie wymagają one uzupełniania elektrolitu. To, co przemawia na ich korzyść to szczelna obudowa oraz elektrolit w formie żelu. Daje to gwarancję, że nie będzie on wyciekał, dzięki czemu akumulator może być przetrzymywany w dowolnej pozycji i jest bardziej odporny na wstrząsy.
Trwałość akumulatora żelowegoJedną z największych zalet akumulatorów żelowych jest ich żywotność. Spośród dostępnych na rynku ten rodzaj charakteryzuje się najdłuższą, bo odpowiednio użytkowany może działać nawet kilkanaście lat. Co ważne, akumulatory żelowe cechuje także większa odporność na zmienne i ekstremalne warunki pogodowe.
Automatyczne rozładowanie (25°C)Akumulatory żelowe bez konieczności ładowania mogą być przechowywane nawet przez wiele miesięcy. Ich pojemność spada do: • 91% po 3 miesiącach • 82% po 6 miesiącach • 64% po 9 miesiącach
Dobór akumulatora żelowegoOdpowiednie gabaryty to nie wszystko. Przy wyborze akumulatora trzeba zwrócić uwagę na jego pojemność – nie powinna być większa niż 110%, ani mniejsza niż 90% od pojemności zalecanej do urządzenia, które planujesz zasilać. Istotne jest także napięcie wyjściowe, którego wartość również musi być bardzo zbliżona do tej zalecanej (+/-0,2 V).
Zastosowanie akumulatorów żelowychAkumulatory żelowe znajdują zastosowanie m.in. w motocyklach, wózkach golfowych czy kosiarkach. Są wykorzystywane także w zasilaczach awaryjnych, instalacjach fotowoltaicznych, systemach alarmowych czy zabawkach elektrycznych. Co więcej, akumulatory te można spotkać w samochodach posiadających dużą ilość urządzeń elektrycznych, np. kamperach. Służą one wtedy nie do rozruchu auta, ale do zasilania sprzętu elektronicznego.
Ładowarka do akumulatora żelowegoAby ładowarka dobrze spełniała swoją funkcję i nie uszkodziła akumulatora musi mieć odpowiednio dobrane prąd oraz napięcie. W różnych etapach ładowania wartości te będą różniły się między sobą, dlatego warto wybrać ładowarkę automatyczną, która nie tylko dostosuje odpowiednie prąd i napięcie ładowania, ale także wyłączy się, gdy akumulator będzie w pełni naładowany.
Napięcie: 6 V
Pojemność: 12 Ah
Tryb czuwania (25°C): 6,8 - 6,9 V
Praca cykliczna (25°C): 7,25 - 7,45 V
Maksymalny prąd inicjacji: < 3,6 A
Rezystancja wewnętrzna (przy pełnym naładowaniu baterii, 25°C): 7 mOhm
----------
Pojemność (25°C)
----------
20-godzinna: 12 Ah
10-godzinna: 11,4 Ah
5-godzinna: 10,1 Ah
1-godzinna: 7,2 Ah
----------
Wpływ temperatury na pojemność
----------
40°C: 102%
25°C: 100%
0°C: 85%
-15°C: 62%
----------
Automatyczne rozładowywanie (25°C)
----------
Pojemność po 3 miesiącach przechowywania: 91%
Pojemność po 6 miesiącach przechowywania: 82%
Pojemność po 9 miesiącach przechowywania: 64%
----------
Wymiary (DxSxW): 150 x 50 x 94 mm (wysokość z terminalami: 99 mm)
Waga: 1,97 kg
Okres gwarancji na akumulatory żelowe wynosi 12 miesięcy*
* - zapoznaj się z warunkami gwarancji dla poszczególnych kategorii produktowych - pkt.18 gwarancji
Pobierz instrukcję obsługi
Kod EAN: 5901436715450 | Min. zamówienie: 10szt.
Min. zamówienie: 10szt.
Pobierz instrukcję obsługi
Kod EAN: 5901890012966 |
Akumulator żelowy Vipow 6 V / 4 AhAkumulatory żelowe stały się alternatywą dla klasycznych akumulatorów kwasowo-ołowiowych. W przeciwieństwie do tych drugich, modele żelowe są akumulatorami bezobsługowymi. Oznacza to, że nie wymagają one uzupełniania elektrolitu. To, co przemawia na ich korzyść to szczelna obudowa oraz elektrolit w formie żelu. Daje to gwarancję, że nie będzie on wyciekał, dzięki czemu akumulator może być przetrzymywany w dowolnej pozycji i jest bardziej odporny na wstrząsy.
Trwałość akumulatora żelowegoJedną z największych zalet akumulatorów żelowych jest ich żywotność. Spośród dostępnych na rynku ten rodzaj charakteryzuje się najdłuższą, bo odpowiednio użytkowany może działać nawet kilkanaście lat. Co ważne, akumulatory żelowe cechuje także większa odporność na zmienne i ekstremalne warunki pogodowe.
Automatyczne rozładowanie (25°C)Akumulatory żelowe bez konieczności ładowania mogą być przechowywane nawet przez wiele miesięcy. Ich pojemność spada do:• 91% po 3 miesiącach• 82% po 6 miesiącach• 64% po 9 miesiącach
Dobór akumulatora żelowegoOdpowiednie gabaryty to nie wszystko. Przy wyborze akumulatora trzeba zwrócić uwagę na jego pojemność – nie powinna być większa niż 110%, ani mniejsza niż 90% od pojemności zalecanej do urządzenia, które planujesz zasilać. Istotne jest także napięcie wyjściowe, którego wartość również musi być bardzo zbliżona do tej zalecanej (+/-0,2 V).
Zastosowanie akumulatorów żelowychAkumulatory żelowe znajdują zastosowanie m.in. w motocyklach, wózkach golfowych czy kosiarkach. Są wykorzystywane także w zasilaczach awaryjnych, instalacjach fotowoltaicznych, systemach alarmowych czy zabawkach elektrycznych. Co więcej, akumulatory te można spotkać w samochodach posiadających dużą ilość urządzeń elektrycznych, np. kamperach. Służą one wtedy nie do rozruchu auta, ale do zasilania sprzętu elektronicznego.
Ładowarka do akumulatora żelowegoAby ładowarka dobrze spełniała swoją funkcję i nie uszkodziła akumulatora musi mieć odpowiednio dobrane prąd oraz napięcie. W różnych etapach ładowania wartości te będą różniły się między sobą, dlatego warto wybrać ładowarkę automatyczną, która nie tylko dostosuje odpowiednie prąd i napięcie ładowania, ale także wyłączy się, gdy akumulator będzie w pełni naładowany.
Napięcie: 6 V
Pojemność: 4 Ah
Tryb czuwania (25°C): 6,8 - 6,9 V
Praca cykliczna (25°C): 7,25 - 7,45 V
Maksymalny prąd inicjacji: < 1,2 A
Rezystancja wewnętrzna (przy pełnym naładowaniu baterii, 25°C): 28 mOhm
----------
Pojemność (25°C)
----------
20-godzinna: 4 Ah
10-godzinna: 3,8 Ah
5-godzinna: 3,36 Ah
1-godzinna: 2,4 Ah
----------
Wpływ temperatury na pojemność
----------
40°C: 102%
25°C: 100%
0°C: 85%
-15°C: 62%
----------
Automatyczne rozładowywanie (25°C)
----------
Pojemność po 3 miesiącach przechowywania: 91%
Pojemność po 6 miesiącach przechowywania: 82%
Pojemność po 9 miesiącach przechowywania: 64%
----------
Wymiary (DxSxW): 70 x 48 x 100 mm (wysokość z terminalami: 106 mm)
Waga: 0,65 kg
Okres gwarancji na akumulatory żelowe wynosi 12 miesięcy*
* - zapoznaj się z warunkami gwarancji dla poszczególnych kategorii produktowych - pkt.18 gwarancji
Pobierz instrukcję obsługi
Kod EAN: 5901436715481 |