Wczytuję dane...

Jak się ochłodzić?

Ah, lato... Moment odpoczynku, uśmiechu i pięknej opalenizny. Wyjazdy nad morze, weekend na działce z basenem lub spotkanie z przyjaciółmi. Jest wiele opcji na relaks i uśmiech. Gdy lato trwa w najlepsze, a upały nie odpuszczają, z pomocą przychodzą nam wszelkiej maści urządzenia, dzięki którym możemy się ochłodzić i przestrzeń dookoła nas. 

Wentylator

Idealne na cieplejsze, lecz nie bardzo upalne dni. Wentylują niewielkie przestrzenie, sprzyjają w walce z duchotą - poprzez wprowadzanie w ruch zapobiegają dalszemu nagrzewaniu pomieszczeń i dają wrażenie orzeźwienia i chłodu. Wentylator nie obniża temperatury powietrza. Fakt, że odczuwasz niższą temperaturę, wynika z procesu wymiany powietrza.

Klimatory i klimatyzatory

Sprawdzą się w większych przestrzeniach. Różnią się funkcjonalnością: klimatory chłodzą powietrze z wody lub kostek lodu, które umieszcza się w pojemniku wewnątrz urządzenia, natomiast klimatyzatory działają podobnie jak lodówki - mają freon. z klimatyzatorów trzeba odprowadzać skropliny, co nie jest konieczne w przypadku klimatorów. Klimatory zyskują coraz większą popularność. Głównie za sprawą przystępnej ceny